Haber

ABD’de 2 Blackhawk tipi helikopter düştü

ABD’nin Kentucky eyaletinde 101’inci Hava İndirme Tümeni’ne ait 2 adet HH-60 Blackhawk tipi helikopter, eğitim uçuşu sırasında düştü. Olayla ilgili soruşturmalar sürüyor.

101’inci Hava İndirme Tümeni’nin bağlı olduğu askeri üs olan Fort Campbell’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, tümene ait 2 helikopter yerel saatle 22:00 sıralarında Kentucky’nin Trigg bölgesinde düştü. Açıklamada, “Olay meydana geldiğinde mürettebat, rutin bir eğitim görevinde 2 adet HH-60 Blackhawk tipi helikopteri uçuruyordu. Mürettebatın durumu şu anda bilinmiyor. Güç, şu anda askerler ve aileleriyle ilgilenmeye odaklanıyor. . Daha fazla bilgi geldikçe paylaşılacaktır. Olay soruşturulmaktadır” denildi.

“YETKİLİLER MÜDAHALE EDER”

Kentucky Valisi Andy Beshear, sosyal medya hesabından olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Fort Campbell’dan bir helikopter kazası olduğuna ve ölümlerin olabileceğine dair üzücü bir haberimiz var. Eyalet polisi, eyalet acil durum birimi ve yerel yetkililer. duruma müdahale ediyoruz.Daha fazlasını öğrendikçe paylaşacağız.Olaydan etkilenen herkes için dua edin” dedi.

haber-sefaatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu