Yaşam

Disney’den ‘Indiana Jones’ dizisi geliyor

Disney, Indiana Jones serisini diziyle devam ettirecek. Şirketin yeni Indiana Jones dizisi için hazırlıklara başladığı belirtildi.

Variety’nin aktardığına göre, henüz ön geliştirme sürecinde olan dizinin hangi dönemde geçeceği, nasıl bir hikâyeyi takip edeceği ve hangi oyuncuları konuk edeceği ise şu an için bilinmiyor.

İzleyiciler “Indiana” Jones, Jr. karakteriyle ilk olarak 1981 yapımı “Raiders of the Lost Ark” (Kutsal Hazine Avcıları) filmiyle tanıştı. 1981’de birinci sineması yayınlanan “Indiana Jones”un vizyona gelen dört sinemasının direktörlüğünü Steven Spielberg üstlendi. James Mangold ise 5’inci filmde yönetmen olarak görev aldı. 30 Haziran 2023’te yeni sinemasıyla izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Indiana Jones’un başrol oyuncusu Harrison Ford, gelecek filmin son filmi olduğunu açıklamıştı.

Indiana Jones serisinde 1992-1993 arası iki sezon yayınlanan ‘The Young Indiana Jones Chronicles’ ve 1994-1996 ortası ekrana gelen 4 televizyon sineması de yer alıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu