Haber

Ersan Şen: Sayın Erdoğan seçimi bileğinden kazandı

Türkiye büyük seçimleri geride bırakırken kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaybeden ise Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Seçimlerin hemen ardından muhalefet kanadına isyan bayrakları çekildi.

Yenilginin ardından kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu için istifa yankıları sürerken, CHP’den her geçen gün bir kriz daha çıkıyor.

Kılıçdaroğlu ise koltuğu bırakmamak için çeşitli yöntemlere başvurdu.

Önce danışmanların görevine son veren Kılıçdaroğlu, ardından MYK’sını değiştirdi. Ancak tepkiler azalmadı.

Ekrem İmamoğlu liderliğindeki değişim isteyenler Kılıçdaroğlu yönetimine bildiri göndermeye devam ederken, ekranlarda yaklaşan yerel seçimler tartışılıyor.

Hal böyleyken CHP’nin 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerle ilgili ne yapacağı merak ediliyor.

Sözcü TV’nin Sokağı Sözü programında konuşan Ersan Şen, muhalefeti kızdıracak açıklamalarda bulundu.

“Sayın Erdoğan seçimi bileğinden kazandı”

“CHP’nin ne yapacağı belli değil”Şen, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın bilek bileğini hak ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

14 Mayıs’tan sonra Zafer Partisi’ne sığındı ve ilginç adımlar attı ama halk bunu yemedi. Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu’ndan hangi iki belediye başkanı çıkarsa çıksın, bundan çok daha iyi oy alır, hatta seçimi kazanır.

Ama Sayın Cumhurbaşkanı’nın o dönemde yol taşı olarak gördüğü engelleri aştıktan sonra 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta kendisine en uygun rakiple karşılaştı. Ve seçimi tam bileğinde kazandı.

“Yerel seçimlerde CHP’nin ne yapacağı belli değil, İmamoğlu’ndan bir söz duymadık kardeşim”

CHP’de değişim tartışmasını başlatan Ekrem İmamoğlu’nun yerel seçimlerde ne yapacağının belli olmadığını belirten Şen, sözlerini şöyle sürdürdü:

Erdoğan, seçimin ardından Hatay’a gitti. Kılıçdaroğlu nereye gitti: TV’de! Bakın yaptıklarını eleştiririm ama o karşı çıkıp maddi manevi destek verdi. Oradaki Kızılay olayına rağmen oradan oy almayı başardı. Ama Kılıçdaroğlu gidip orada belediye başkanıyla tartıştı. CHP Hatay’ı kaybetti, unut gitsin.

CHP’nin ne yapacağı belli değil, İmamoğlu’nun da ne yapacağı belli değil. 8 ay kaldı, hala belli değil. İmamoğlu’nun ağzından ‘Mart 2024’te İBB adayı olacağım’ sözünü hala duymadık abi.. Millet ne yaptığını unuttu diyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu