Yaşam

Kapem Eğitmenleri ve Gönüllüleri Bu Kez Depremzedeler İçin Seferber Oldu

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, gönüllü eğitmenler eşliğinde depremzede çocuklar için zeka oyunları ve fotoğraf atölyeleri düzenledi.

Kahramanmaraş’ta birçok kentte etkili olan depremin ardından Nevşehir’de ağırlanan depremzedelerin acılarına ortak olan ve yaralarına merhem olmaya çalışan Nevşehir Belediyesi, çocukların beyin sarsıntısı psikolojisini yenmeleri için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) eğitmenleri, istekli eğitmenler ve Ortahisar Gülsün Çocuk Derneği üyeleri ile birlikte, 2019 yılında Fatih Ortaokulu’nda 7-12 yaş arası depremzede öğrenciler için zeka oyunları ve fotoğraf çektirdi. Ortahisar. çalıştay aktifti. Etkinlikte misyoner eğitmenleri ve gönüllüler eşliğinde fotoğraf ve resim yaparak oyunlar oynayan çocuklar, içinde bulundukları olumsuz psikolojiden kurtulma fırsatı buldu.

Etkinlik sonunda Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından çocuklara boyama ve hikaye kitapları hediye edildi.

Bu kapsamda etkinliğe katılan çocukların ailelerine psikososyal destek çalışması yapılmıştır.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu