Haber

Kastamonu’da Şiddetli Sağanak Tarım Arazileri ve Yollarda Hasar Gördü

Şiddetli sağanak tarım alanlarını göle çevirdi, yollar zarar gördü

KASTAMONU – Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde şiddetli sağanak nedeniyle tarlalar göle dönerken yollar zarar gördü.

Kastamonu’da dün akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Taşköprü ilçesinde etkili olan sağanak yağışın ardından Duruca, Donalar ve Avşar köylerinde yollar kapanırken tarlalar göle döndü. Selin vurduğu köylerdeki tarım alanlarında maddi hasar meydana geldi. Köylerde yaşayan vatandaşlar tarla ve bahçelerinde oluşan tahribatı gidermek için çalışırken, AFAD ekipleri de incelemelerde bulundu.

“Barajdan gelen su köylünün bütün sebzelerini aldı”

Sel sularının tarlaları kullanılamaz hale getirdiğini belirten Mehmet Korkmaz isimli vatandaş, “Köyümüz çok mağdur. Barajdan gelen su köylünün bütün sebzelerini almış. Şu anda yollar kapandı. Birçok yer var. hasarlı.Şu anda sarımsak tarlamın yarım dönümü gitti.Her yerden.Sel girdi çok şey kaybettik.Yol kapandı tarlamıza geçemiyoruz.İnsanlar geri dönüyor.Herkes bir Mağdur bu mahallede öğrenciler sabah akşam geziyor yollar yapılsın diyoruz gelip baktılar ölçtüler ama durum nedir bilemiyoruz devletimiz en kısa zamanda yapacak . Alırsa çok mutlu oluruz” dedi.

Alt yapı çalışmalarının eksik olduğunun altını çizen Osman Alpa, “Bu barajda çok taşkınlar olduğu için barajımız dolu durumda tutuluyor. Barajın doluluk oranını en az 1,5 tutsalar hepimiz için iyi olur. -2 metre aşağıda.Burada çok iş makinesi çalıştı ama köylülerimiz telef oldu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu